• охрид

Прва лига: Кошаркарите на ТФТ сигурни против Охрид, Феникс 2010 славеше над Работнички

Во 10 коло од Првата македонска кошаркарска лига, составот на Феникс 2010 триумфираше на гостувањето кај Работнички со 87:79. Најзаслужен за победата на гостите беше Американецот Хејнс-Џонс со 20 поени (пет асистенции), а на спротивната страна како прв стрелец се истакна Хрватот Рикиќ со 21 поен и 10 скокови. ТФТ не дозволи изненадување против Охрид …

Прва лига: Кошаркарите на ТФТ сигурни против Охрид, Феникс 2010 славеше над Работнички Read More »