17 C
Скопје

Tag : „Луј Витон“

Вести Економија

Пара на пара оди: Најбогатиот Французин, според „Форбс“, стана уште побогат

Слободен печат
Најбогатиот Французин, Бернар Арно, шеф на францускиот концерн за производство на скапоцена стока „Луј Витон Мо Хенеси” (ЛВМХ), минатата недела го зголеми своето богатство за...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Ветинг на „Сваровски“и „Луј Витон“ судството! 

Од 20 подигнати обвиненија од страна на СЈО само 4 се со судска разрешница, од кои два  се веќе застарени. Од „Титаник“, „ТНТ“, „Тендери“, „Тврдина“,...