• култура

ВИДЕО: Црната комедија „Кајмак“ на Милчо Манчевски премиерно на Филмскиот фестивал во Токио

Новиот филм на Милчо Манчевски „Кајмак“ влезе во официјалната конкуренција за награди на престижниот филмски фестивал во Токио. Светската премиера на „Кајмак“ е во рамките на 35-тото издание на најголемиот азиски и еден од најголемите светски филмски фестивали кој се одржува во јапонската престолнина од  24 октомври до 2 ноември годинава. -Кога првиот пат бев …

ВИДЕО: Црната комедија „Кајмак“ на Милчо Манчевски премиерно на Филмскиот фестивал во Токио Read More »