• квалификации

ФОТО: Шкупи тренираше во Даблин пред првиот меч со Шамрок роверс

В четврток од 21.00 часот во Даблин (Ирска) екипата на Шкупи ќе го игра првиот натпревар од третото квалификациско коло во Лига Европа против Шамрок роверс. Играчите предводени од тренерот Гоце Седлоски го имаа официјалниот тренинг на „Тала“ стадионот во Даблин кој има капацитет од 8.000 седишта. Потсетување дека победникот од овој двомеч во плеј-офот …

ФОТО: Шкупи тренираше во Даблин пред првиот меч со Шамрок роверс Read More »