• ирак

Во нападите во Сирија и Ирак загинаа двајца турски војници

 Двајца турски војници загинаа денеска во напад во прекугранични операции во Сирија и Ирак, соопшти Министерството за одбрана. Како што е наведено, еден војник загина во пожар предизвикан од „сепаратистички терористи” додека неговата единица ја напушташе базата во северен Ирак, а друг војник загина во сириската провинција Идлиб од здобиените повреди. Вкупно четворица војници беа …

Во нападите во Сирија и Ирак загинаа двајца турски војници Read More »