• евро 2020

Откриено е колкава отштета доби Интер од УЕФА поради несреќата на Ериксен

Откако Кристијан Ериксен колабираше за време на мечот на Данска против Финска на минатогодишното Европско првенство, му беше поставен дефибрилатор, а правилата во Италија го спречија да продолжи да игра за тамошните клубови. Затоа Интер го раскина договорот за да му дозволи на Данецот да ја продолжи кариерата на друго место. Милански Интер не остана …

Откриено е колкава отштета доби Интер од УЕФА поради несреќата на Ериксен Read More »