• евакуација

Русија демантира дека ги евакуирала своите дипломати од Украина

Руските власти негираат дека ги евакуираат дипломатите од Украина, јавија руските медиуми. Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова изјави дека руската амбасада во Киев работи вообичаено. Нејзината изјава дојде како одговор на извештај на Њујорк Тајмс дека Москва почнала да ги евакуира семејствата на персоналот од своите дипломатски мисии во Украина. – …

Русија демантира дека ги евакуирала своите дипломати од Украина Read More »