Свештеник кој бил грабнат од ИСИЛ тврди: Видов како убија четири чесни сестри

Свештеникот од Индија, Том Узхуналил кој во 2016 година беше грабнат од припадници на ИСИЛ во Јемен, во саботата навечер во сплитската жупанија пред верниците разкажувал за неговите денови минати во заробеништво.

Во заробеништво тој минал 557 дена, за што напишал и книгата. Неговото грабнување, но и убиството на четирите чесни сестри и на уште други 12 лица го привлече вниманието на светската јавност, објави 24Часа.хр.

Прочитајте и...  Пораст на новозаразени во Јужна Африка: Над 10.000 нови случаи на коронавирус

Прочитај повеќе

Транспаренси Интернешнел Македонија до ОЈО Скопје поднесе кривична пријава во врска со незаконските исплати од Агенцијата за филм

Слободен печат

Канје Вест најави кандидатура за претседателските избори во САД, но не презема никакви активности

Слободен печат

Уапсен професор во Кина заради критикување на напорите на Си Џинпинг против коронавирусот

Слободен печат

Фиџи го регистираше првото лице позитивно на коронавирусот по 78 дена без ниту еден случај

Слободен печат

Почнаа археолошките истражувања во Стоби

Слободен печат

„На Бетон пушти му да плати“ – Пет аудио снимки меѓу Јанакиески и Јанушев за „нашите“ од Италија и Швајцарија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Три девојки загинаа во страшна сообраќајка во Србија: Возеле брзо и се снимале за Инстаграм (ВИДЕО)

Слободен печат

Германците пијат повеќе алкохол за време на пандемијата

Слободен печат

Германската армија обучува кучиња да откриваат коронавирус

Слободен печат

Чулев во Гостивар: Преку систематски мерки и активности ќе се надогради безбедносниот систем

Слободен печат

Села: Ахмети 18 години е премиер, но никогаш не ги бранел буџетот и даноците на Албанците – Да се забранат анкети за време на кампања (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп најави втор голем предизборен собир, иако бројот на заразени со коронавирус е во пораст

Слободен печат