Стадионите во Франција ги отвораат вратите за навивачите

Стадиони во Франција официјално ќе бидат отворени за љубителите на фудбалот и спортот од 11 јули годинава, соопштија локалните власти.

Најмногу 5.000 гледачи ќе имаат право да бидат присутни на трибините за време на натпреварите во Купот на Франција и Лига Купот, како и за пријателските мечеви пред почетокот на сезоната.

Уште еден чекор во оваа земја кон олеснување на преземените мерки за да се запре ширењето на коронавирусот.

Како што е веќе познато поради Ковид-19 предвреме заврши натпреварувачката сезона во „Лига 1“ на 30 април, а ПСЖ беше прогласен за шампион.

Наредниот шампионат во најсилното француско првенство се очекува да започне на 22 август.

Прочитајте и...  Дали контроверзниот „Шарли ебдо“ и понатаму е мета на напади?

Прочитај повеќе

Пет минути гледаа ВАР и направија грешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Навивачката група „Чкембари“ слави 35 години постоење! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот ја освои и Севиља, Димитријевиќ и Хувентуд на врвот во Шпанија

Слободен печат

Надал загрижен пред „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ е во право!

Слободен печат

Хамилтон в недела се израмнува со рекордот на Шумахер!?

Слободен печат

Пандев доби „конкуренција“ во нападот на Џенова!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ на „Ролан Гарос“ ќе атакува на 18 грен слем титула!

Слободен печат

Официјално: Луис Суарез е нов фудбалер на Атлетико Мадрид

Слободен печат

Нема ракомет во Првата лига, поради ковид-19 суспендирана и групата „Б“!

Слободен печат

Кајакарите Спасиќ, Златаров и Небиовски во Словенија на европскиот куп

Демант дека е направен пропуст на еден од головите на Националната арена!

Слободен печат

Лига куп: Тотенхем без борба си закажа дуел со Челси!

Слободен печат