СРПСКИ КАМИОН ПРЕДИЗВИКАЛ СТРАШНА СООБРАЌАЈКА ВО УНГАРИЈА: Пробиена заштитната ограда на автопат, седум мртви – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеРегион

СРПСКИ КАМИОН ПРЕДИЗВИКАЛ СТРАШНА СООБРАЌАЈКА ВО УНГАРИЈА: Пробиена заштитната ограда на автопат, седум мртви

Во несреќата учествувал камион со српски регистарски таблички, како и уште два автомобили, а сите возила изгореле.

Седум лица загинале во страшна сообраќајна несреќа која се случила рано утринава на автопат кај местото Кистелек недалеку од Будимпешта, пренесуваат српските медиуми.

Во несреќата учествувал камион со српски регистарски таблички, како и уште два автомобили, а сите возила изгореле.

Според пишувањето на хрватските и унгарските медиуми, камионот ја пробил заштитната ограда и преминал во спротивен правец. Возачот на камионот во несреќата не е повреден.

Несреќата се случила околу три часот наутро, а увидот и натаму трае, бидејќи автопатот бил затворен за сообраќај, пренесува 24сата.хр.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close