Сосетка ги открива последните зборови кои се слушнале од КУЌАТА НА СТРАВОТ во Нови Сад неколку секунди пред масакрот!

Првата сосетка на Бранислава и Нада Пајиќ, кои зетот Горан Јанковиќ брутално ги убил, а потоа и нивната ќерка Мирјана Јанковиќ, ги открива последните зборови кои ги слушнала од куќата на стравот во Нови Сад, пишува курир.рс

Таа слушнала бучава и го отворила прозрецот, а потоа ја здогледала Нада Пајиќ која извикала – „Зете, задоволен ли си сега?“.

Сосетката веднаш му рекла на својот син да оди кај нив и да види што е работата, но веќе било предоцна.

Набргу потоа, Горан ја убил и сопргуата Мирјана, додека нивните деца го гледале хоророт.

Полицијата веднаш дошла на лице место. Потрагата за Горан Јанковиќ, кој моментално е единствениот осомничен за масакрот и понатаму трае.

Прочитајте и...  Читајте го бесплатно он-лајн викенд бројот на Слободен печат

Прочитај повеќе

Полицијата во Хамбург употреби водени топови против демонстрантите, еден полицаец е повреден (ВИДЕО)

Алек Стојковски

Илјадници Израелци протестираа против планот за анексија на Нетанјаху

Слободен печат

Болсонаро по стапките на Трамп: Претседателот се закани дека Бразил ќе ја напушти СЗО

Слободен печат

Одржана втората комеморација во Редфорд, родниот крај на Џорџ Флојд

Слободен печат

Неофашистите предизвикаа нереди во Рим, фрлаа шишиња и петарди по новинарски екипи (ВИДЕО)

Слободен печат

Антонов: Потполна глупост е дека Москва им помага на провокаторите на протестите во САД

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Судири меѓу полицијата и демонстрантите во близина на Даунинг стрит: Полицаец падна од коњот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ангеловска: Стапката на невработеност во првото тримесечје од 2020 изнесува 16,2 отсто и е историски најниска

Слободен печат

Истражување: Повеќе од 70 отсто заразени не го пренесувале коронавирусот, тој се ширел на собири во затворен простор

Слободен печат

Партијата на Меркел се противи на одлуката на Трамп за повлекување на 9.500 војници

Слободен печат

Пазарните инспектори поднеле девет пријави за непочитување на протоколите за работа на угостителските објекти

Слободен печат

Ново жариште на коронавирусот во Иран: Бројот на заразени зголемен заради една свадба

Слободен печат