Ова е зетот осомничен за убиството на сопругата Мирјана и нејзините родители! – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеРегион

Ова е зетот осомничен за убиството на сопругата Мирјана и нејзините родители!

Тој моментно е во бегство, по него полицијата интензивно трага.

Горан Јанковиќ (36), вулканизер од Ветерник е главниот осомничен за убиството на својата сопруга Мирјана (32) и нејзините родители Бранислава и Неда Пајиќ во Нови Сад.

Тој моментно е во бегство, по него полицијата интензивно трага, а Нови Сад е блокиран додека наводниот извршител не биде пронајден.

Според првите и непотврдени информации, мотив за ова незапамтено злосторство во Нови Сад е љубомора. Наводно Горан бил убеден дека Мирјана се гледа со друг човек. Неофицијално, Мирјана пред само две недели го пријавила Горан за насилство во семејството и дека тогаш тој добил забрана за приоѓање до сопругата.

Судејќи по неговиот Фејсбук профил, двојката имале две мали деца, два сина. Јанковиќ често објавувал фотографии со своите синови, а во коментарите сите му честитале на прекрасното семејство кое го имаат.

ХОРОР ВО НОВИ САД: Зет измасакрирал цело семејство!

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close