Ова е зетот осомничен за убиството на сопругата Мирјана и нејзините родители!

Горан Јанковиќ (36), вулканизер од Ветерник е главниот осомничен за убиството на својата сопруга Мирјана (32) и нејзините родители Бранислава и Неда Пајиќ во Нови Сад.

Тој моментно е во бегство, по него полицијата интензивно трага, а Нови Сад е блокиран додека наводниот извршител не биде пронајден.

Според првите и непотврдени информации, мотив за ова незапамтено злосторство во Нови Сад е љубомора. Наводно Горан бил убеден дека Мирјана се гледа со друг човек. Неофицијално, Мирјана пред само две недели го пријавила Горан за насилство во семејството и дека тогаш тој добил забрана за приоѓање до сопругата.

Судејќи по неговиот Фејсбук профил, двојката имале две мали деца, два сина. Јанковиќ често објавувал фотографии со своите синови, а во коментарите сите му честитале на прекрасното семејство кое го имаат.

ХОРОР ВО НОВИ САД: Зет измасакрирал цело семејство!

Прочитајте и...  СНС и СПС одат одвоено на изборите во Србија

Прочитај повеќе

О2 Иницијатива: Зошто нема пријави за загадувачите, како што има за активистите?

Слободен печат

Мицковски негира дека италијанскитен власти реагирале за спречување на акцијата за кокаин

Дојче веле: Молк за астрономските долгови на Америка, ниту Трамп ниту демократските предизвици не трошат многу зборови

Слободен печат

Египетски суд ослободи двајца синови на поранешниот претседател Хосни Мубарак

Слободен печат

Илјадници луѓе во Ханау протестираа против расизмот и радикалната десница

Слободен печат

Мета со порака за протестот на втори март: Сакаме Албанија како цела Европа

Слободен печат

Остави Коментар

7 + 1 =

Прочитај повеќе

Системот Панцир С1 стигна во Србија

Слободен печат

Девојка од Ниш се обидела да се спушти од прозор со чаршав, сега е тешко повредена

Слободен печат

Ердоган: Турција ќе дејствува поодлучно во Сирија

Слободен печат

Албанија повторно на „сивата листа” за перење пари, министерката за правда бара повисоки казни

Слободен печат

Протест на жителите на Суводол поради блискиот рудник, од рудникот велат работат според прописите

Мета: Целта на владата на Рама е враќање на диктатурата

Слободен печат