Сообраќајка во Скопје, удрил во велосипедист па побегнал

Велосипедист сообраќајка фото Архива

-На 24.08.2021 во 09.30 часот било пријавено дека на крстосницата од ул.„Самоилова“ и сервисна улица што ги поврзува ул.„Самоилова“ и ул.„Иљо Војвода“ во Скопје, патничко возило „цитроен Ц5“, со скопски регистарски ознаки, управувано од непознат возач, удрило во велосипед, управуван од Т.Т.(74) од Скопје и го напуштило местото на незгодата, велат од МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.  Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

Видео на денот