Соиграч го исфрли Јокиќ од салата откако ја заби топката (ВИДЕО)

Никола Јокиќ минатата сезона беше избран во најдобрата петорка во НБА лигата, а во новата сезона се очекува да го однесе Денвер нагетс чекор подалеку од ланското конференциско полуфинале.

Тој иако е еден од највисоките кошаркари во НБА лигата, ретко ја забива топката, минатата година тоа го стори само еднаш на официјален натпревар, но најави дека во новата сезона ќе се поправи и на тој план.

На еден од тренинзите на Денвер ги воодушеви своите соиграчи кога тој акцијата ја заврши со забивање. Забивањето беше поздравено со овации, а соиграчот Тони Крег од радост го исфрли Јокиќ од салата.

 

Прочитајте и...  Му успеа со Португалија, но не и против новиот голман на Вардар! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Дамјан Стојановски најдобар кошаркар во Првата лига

Слободен печат

Дали се сеќавате на лудата вечер во Барселона, два корнери и два гола во продолжението за титула на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Се јави и Синдикатот на фудбалери: Ние не ја водиме лигата, наша грижа се фудбалерите

Слободен печат

Георгиевски е најдобро десно крило во Романија

Слободен печат

Историјата можеше да биде поинаква, Харден наместо во Хјустон требаше да замине во Вашингтон

Слободен печат

Интер е решен да ја прекине доминацијата нба Јувентус, Конте на лето добива пет засилувања за напад на титулата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нема страв кај Црногорците, фудбалот продолжува пред гледачи

Слободен печат

Алегри главен фаворит да го наследи Тухел на клупата на ПСЖ

Слободен печат

Федерер поради Ѓоковиќ не освои повеќе грен слем титули

Слободен печат

Изненадување за Пандев, специјален шампионски прстен од Интер (ФОТО)

Слободен печат

НБА играч шокиран од несериозноста на луѓето: Вие сте идиоти (ВИДЕО)

Слободен печат

Иџе „брмчеше “ по скопските улици за лекарите, полицајците, пожарникарите… (ВИДЕО)

Слободен печат