СКАНДАЛ: Навивачите на Олимпијакос ги нападнаа фановите на Баерн! (ВИДЕО)

Натпреварот од младинската фудбалска Лига на шампионите помеѓу екипите на Олимпијакос и Баерн го одбележа инцидент кој што сигурно УЕФА веднаш ќе го истражува и наскоро ќе има казни за организаторите на овој меч.

Според грчките медиуми, има повредени. Погледнете на видеото како сето тоа изгледаше:

Дуелот од третото коло во Атина го доби У19 тимот на Баерн триумфирајќи со 0:4 против У19 тимот на Олимпијакос.

Баварците водеа со 0:4, а во 84. минута следуваше инцидент. Играчите веднаш забележаа, обидувајќи се да ја смират ситуацијата, но реагираа веднаш од стручните штабови да ги тргнат настрана со цел да се избегнат уште поголеми инциденти.

Домашни навивачи на Олимпијакос влетаа на теренот, а потоа тргнаа физички да се пресметаат со фановите на германската екипа.

Прочитајте и...  Сите „муштерии“ на Меси на една фотографија (ФОТО)

Прочитај повеќе

Милионска донација и на Чави за борбата против коронавирусот

Слободен печат

Финалето на ЛШ во нов термин

Слободен печат

Нејмар е подобро решение од Лаутаро за Барселона

Слободен печат

Нов трет случај на коронавирус во Барселона

Слободен печат

Сите „муштерии“ на Меси на една фотографија (ФОТО)

Слободен печат

Казни за ѕвездите на Баерн кои нема да возат Ауди

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вимблдон дебело ќе го наплати откажувањето, бара повеќе од 100 милиони евра

Слободен печат

Српски фудбалер и миленик на газдата на ПАОК уапсен во Белград, бил пијан и не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

На Шарапова и е досадно во изолација, го објави својот број од мобилниот и бара луѓе за допишување (ВИДЕО)

Слободен печат

Тенисерите поради коронавирусот останаа без пари, Британка бара работа како продавачка во маркет

Слободен печат

Нова жешка провокација на најубавата УФЦ борачка во карантин, Ван Зан повторно разголена (ФОТО)

Слободен печат

Коби Брајант постхумно влегува во кошаркарската Куќа на славните

Слободен печат