СИЛНА бура ја удри Германија – Ветрот КОРНЕШЕ дрва, бројни патишта и пруги ЗАТВОРЕНИ (ВИДЕО)

Заради силната бура која откорнуваше дрвја и далеководите во јужните и централните делови на Германија, во прекин е железничкиот и патниот сообраќај.

Операторот на германската железница „Дојче Бан“ соопштил дека одложени се повеќе од десет меѓуградски поаѓања, вклучувајќи ги и тие за Швајцарија и Франција.

Заради лошото време, од аеродромот во Франкфурт синоќа е одложен летот 41, додека осум авиони се пренасочени.

Неколку луѓе се повредени во Офенбах, каде силниот ветер носел делови од фасада.

Прочитајте и...  Апелација расправа за жалбите за пресудите од 27 април, одбраната бара изземање на судиите

Прочитај повеќе

Одложено лансирањето на ракетата, нов обид во сабота

Слободен печат

Тивок бунт во Франција: Угостителите на празни маси и со положени униформи ги сервираа своите барања

Слободен печат

Ваучер од 6 илјади денари за летување во Македонија може да добијат повеќе членови на исто семејство

Слободен печат

САД надмина 100 илјади жртви од коронавирусот

Слободен печат

Филипче: Имаме помала стапка на смртност од Грција и од Словенија

Слободен печат

Еден од платените убијци кои пукаа во црногорскиот мафијаш во Киев имал македонски пасош (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лошото време може да го одложи стартот на ракетата на „СпејсИкс” со американски астронаути

Слободен печат

Вашингтон формално заклучи дека Хонгконг не ја задржал автономијата

Слободен печат

Заев апелира мерките да се почитуваат без исклучок

Слободен печат

ВО ЖИВО: Следете го историското полетување, НАСА и Спејсикс испраќаат астронаути во вселената

Слободен печат

Борел: Единствено дијалогот на ЕУ гарантира европска иднина на Србија и на Косово

Слободен печат

Терминот во којшто може сигурно да се очекува отворање на градинките е 15 јуни

Слободен печат