СИЛНА бура ја удри Германија – Ветрот КОРНЕШЕ дрва, бројни патишта и пруги ЗАТВОРЕНИ (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеПланета

СИЛНА бура ја удри Германија – Ветрот КОРНЕШЕ дрва, бројни патишта и пруги ЗАТВОРЕНИ (ВИДЕО)

Одложени се повеќе од десет меѓуградски поаѓања, вклучувајќи ги и тие за Швајцарија и Франција.

Заради силната бура која откорнуваше дрвја и далеководите во јужните и централните делови на Германија, во прекин е железничкиот и патниот сообраќај.

Операторот на германската железница „Дојче Бан“ соопштил дека одложени се повеќе од десет меѓуградски поаѓања, вклучувајќи ги и тие за Швајцарија и Франција.

Заради лошото време, од аеродромот во Франкфурт синоќа е одложен летот 41, додека осум авиони се пренасочени.

Неколку луѓе се повредени во Офенбах, каде силниот ветер носел делови од фасада.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close