Што сади Харадинај? Поливал растенија и се возел во чудно возило (ФОТО)

Поранешниот премиер на Косово и кандидатот за повторно да се најде на премиерската функција, Рамуш Харадинај, се наоѓа во предизборната кампања и посетува се што може да се посети, пишува Еспресо.рс.

Така, Харадинај престојувал во местото Јуник, каде посетил еден приватен земјоделски имот во сопственост на семејството Красниќи.

Рамуш Харадинај

Во таа прилика, Харадинај рекол дека токму ова земјоделско добро е доказ дека „домашното производство на земјоделски производи се развива и расте“, што за него значи дека таксите кои им ги воведе на Србија ги дале очекуваните резултати.

Рамуш Харадинај

Прочитајте и...  Лекарите веќе ни од колегите не се безбедни: Во Куманово доктор нападнал колега, тој избегал низ прозор

Прочитај повеќе

Јемен: Размена на илјада затвореници со хутите

Слободен печат

Во Романија локални избори

Слободен печат

Конференција за туризмот како предизвик на новото време

Слободен печат

Почнува бербата на јаболката во Преспанско

Слободен печат

„Прв до врв” по осми пат на Водно

Слободен печат

Грчката полиција во Солун заплени 500 илјади таблети екстази

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Земјотрес ја стресе Грција, почувствуван и во државава

Слободен печат

Трамп ја именува Ејми Кони Барет за нов судија во Врховниот суд на САД

Слободен печат

Во Африка над 1.44 милиони заразени со Ковид-19

Слободен печат

Посебен сообраќаен режим во Скопје поради трката „Прв до врв”

Слободен печат

Референдум во Швајцарија за слободното движење со ЕУ

Слободен печат

Денеска одлука за четвртиот пакет економски мерки тежок 350 милиони евра

Слободен печат