15 C
Скопје

Tag : растение

Магазин Магазин слајдер Семејство

Цвеќе од кое застанува здивот: Амарилис е ѕвездено растение за разубавување на домот

Слободен печат
Амарилис, витешка ѕвезда или џуџе како што е наречено, припаѓа на родот на луковични цветни растенија. Потекнува од Централна и Јужна Америка, од каде е...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Што сади Харадинај? Поливал растенија и се возел во чудно возило (ФОТО)

Слободен печат
Поранешниот премиер на Косово и кандидатот за повторно да се најде на премиерската функција, Рамуш Харадинај, се наоѓа во предизборната кампања и посетува се што...
Здравје Магазин

Имате болки во грлото? Пробајте чај од жалфија

Слободен печат
Сѐ што е природно е најдобро по здравјето. Многу луѓе одлучуваат да пробаат природни алтернативи кои ќе им го подобрат здравјето. Има многу билки во...