13 C
Скопје

Шпанија бележи дневен рекорд на новозаразени со ковид-19: Регистрирани 38.869 случаи

Во последните 24 часа во Шпанија се потврдени 38.869 новозаразени лица, што е најголем дневен број на нови случаи на коронавирус од почетокот на пандемијата.

Во извештајот на шпанското Министерство за здравство се наведува дека од почетокот на пандемијата, коронавирусот е потврден кај 2.176,089 милиони лица.

Бројот на починати пациенти од ковид-19 во последните 24 часа е 195, односно вкупно 52.878 од почетокот на пандемијата.

Прочитајте и...  Приведен сопственик на чајџилница, работел по дозволеното време

Поврзани вести

ВИДЕО: Руската младина тотално „откачи“ на Тик Ток поради палатата на Путин: Објавата на Навални предизвика вистиска виртуелна треска

Илинка Иљоска

Од кандидат за премиер до наследник на Иџет Мемети: Насер Зибери избран за народен правобранител

Слободен печат

Димитров и Османи останаа без конкретен датум: Македонија не доби рок од Европската Комисија за анти-ковид вакцините

Слободен печат

Началник на клиника сексуално вознемирувал неподвижен пациент: Обвинението против докторот од Бања Лука е потврдено

И.И.

Снег и силен ветар ноќеска на Шапка: Се расчистува завеаниот пат низ викенд населбата

Слободен печат

Претседателот на Уставен суд Мурати на средба со Груби: Соодветна и правична застапеност и постоење на единственост во ставот меѓу сите судии како основни и најитни приоритети

Слободен печат

Остави Коментар