Шишкарев: Бевме и на „минус три“, но публиката нè врати во најтешките моменти!

Вардар ремизираше 28:28 пред одлична атмосфера на трибините на СЦ „Јане Сандански“ против полскиот Кјелце.

Своите импресии од вечерашниот натпревар ги споделија тренерот на Вардарци и десното крило Шишкарев.

Тренерот на Вардар, Едуард Кокшаров:

-Честитки на Кјелце за добрата игра, видовме сè оваа вечер. Вардар покажа сè што можеше, неколку повредени клучни играчи немавме, но и покрај тоа благодарност до играчите кои го даваа максимумот и се обидуваа пред нашите верни навивачи да победиме.

Ракометарот на Вардар, Данил Шишкарев:

-Овие играчи дадоа сè од себе да победиме, Кјелце е секогаш тежок ривал, ова беше една борба на карактер.  Имавме тешко второ полувреме, паднавме на „минус три“, но благодарение на публиката успеавме да се вратиме во најтешките моменти. На крајот издржавме, имавме шанса за два бода,  но не успеавме. Ова е спорт, одиме напред и на теренот во Полска ќе се обидеме да извлечеме поволен резултат.

Прочитајте и...  Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Игор Карачиќ, ракометар на Кјелце:

-Честитки на двете екипи на борбеноста, Кјелце беше тој што загуби бод. Изненади Вардар со играта „7 на 6“, уште пред мечот спремни бевме за Дисингер и Кристопанс, но тие не играа.  Изненади Вардар со две десни крила, со едноставно мали и брзи играчи во нападот. На крајот и нивниот голман Гедбан се покажа во добро светло. Овој меч беше посебен за мене, ова е едно ново искуство во дресот на Кјелце. Благодарност што на вака убав начин бев пречекан од навивачите. Се надевам дека ќе победиме во следното коло на наш терен против Вардар.

Прочитај повеќе

Волкановски успеа да ја одбрани титулата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд исфрлен од ноќен клуб во Норвешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вака би изгледала табелата во Премиер лигата без судиските грешки! (ФОТО)

Слободен печат

Дали Ѓоковиќ сепак ќе игра на „УС Опен“? (ВИДЕО)

Слободен печат

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат