„Северина е силувана во име на Хрватска!“ Молк во студиотo по говорот на Ведрана Рудан (ВИДЕО)

Контроверзната хрватска писателка Ведрана Рудан (70) е жена која е позната како говорник без влакна на јазикот, па така таа гостувајќи во една емисија застана во одбрана на Северина и жестоко го осуди хрватскиот правосуден систем.

Овој пат Ведрана изјави дека случајот на одземање на детето е „случај на колективно силување на правосудниот систем во Хрватска.“

принтскрин

– Северина е силувана во име на Хрватска, тоа е жено-мразечка земја, навистина! Северина е симбол на сите нас и жал ми е што Хрватска не менува ништо на подобро. Ние донесуваме еден куп закони како да ја заштитиме жената, но Северина е жив доказ дека овој случај повеќе говори за лудоста во Хрватска, а не само за Северина, изјави Ведрана гостувајќи во емисијата „Хит твит“.

Прочитајте и...  Невреме во Дубровник: Страдун е целосно поплавен (ВИДЕО)

Погледнете го нејзиниот говор…

 

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат