Сексот со овој хороскопски знак е повеќе од фантастичен! – Слободен печат
ЕспресоХороскоп

Сексот со овој хороскопски знак е повеќе од фантастичен!

Тие се комуникативни, интуитивни и обожаваат промени. За нив важи правилото дека не стареат, а сексот умеат да го направат повеќе од фантастичен.

Изгледаат одлично, имаат многу енергија и со сигурност ќе ви го расклатат креветот, сексот со нив е фантастичен.

Нормално, станува збор за Близнаците.

Близнаците генерално повеќе ги привлекуваат интересните, отколку згодните луѓе.

Тие се неверојатно шармантни, умеат да флертуваат и друштвото едноставно го имаат на дланка, бидејќи се одлични раскажувачи на приказни и шеги.

Нивното расположение се менува кон лошо единствено доколку ги оставите сами или доколку прават нешто досадно.

На Близнаците им е потребна константна стимулација и ангажираност во различни активности, бидејќи така се чувствуваат најдобро и блескаат.

Жената родена во знакот на Близнаци е паметна, малку зајадлива и саркастична. Секогаш сака да го има последниот збор во дискусијата.

Близнакот маж сака авантури. Доколку сакате да ги задржите покрај себе, немојте да сте предвидливи и досадни, бидејќи веднаш ќе ве откачат.

Тие доживуваат удари и веднаш се креваат од земја, како вистински Феникс од пепелта.

Имаат меко срце и брзо простуваат, но немојте да се залажувате дека Близнаците се глупави.

Тие едноставно имаат одговор за сè во животот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close