Седумгодишник паднал од тераса во Кавадарци

Поради повредите, било пренесено во  комплексот  клиники „Мајка Тереза” во Скопје.

Седумгодишник паднал од тераса вчера во Кавадарци, пренесен бил на скопските клиники.

Несреќата била пријавена во 14 часот во полициската станица Кавадарци.

Според пријавата, незгодата се случила на улицата ,,Браќа Џунови”. Детето паднало од терасата на куќата во која живее.

Поради повредите, било пренесено во  комплексот клиники „Мајка Тереза” во Скопје.

Прочитајте и...  „Нови мерки, старо другарство“ – гледај театар на отворено (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Охриѓанец затаил данок во висина од над два милиона денари

Слободен печат

Жител на Кочани нападнал малолетници и со метална цевка се заканувал на полицајци

Слободен печат

Две лица повредени во пожар во Визбегово (ФОТО)

Слободен печат

Тело на мртва жена најдено во стан во Велес, соседите пријавиле непријатна миризба

Слободен печат

Нападната полициска службеничка која извршувала службени задачи

Слободен печат

Штипјанец заврши во станица откако да нападнал својата сопруга

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Млад возач тешко повреден во сообраќајна несреќа

Дете од Скопје повредено во сообраќајка

Загина моторџија во Тетовско

Крвнички убиена жена од Шуто Оризари

Горан Наумовски

Поради долг тетовец нападат со вила

Слободен печат

Мајка и ќерка нападнати од лице вработено како обезбедување во Сити мол

Слободен печат