Свечен пречек за Тамара на аеродромот Скопје (ВИДЕО) - Слободен печат
Македонија

Свечен пречек за Тамара на аеродромот Скопје (ВИДЕО)

Таа треба да пристигне на Скопскиот аеродром околу 21:45 часот.

Македонската претставничка на Евровизија, Тамара Тодевска која со песната „Proud” го освои осмото место и највисокиот пласман на земјава досега на Евровизија, вечерва се враќа од Тел Авив во Скопје.

Таа треба да пристигне на Скопскиот аеродром околу 23 часот. Се очекува на аеродромот да ја пречекаат многубројни нејзини обожаватели.

Тамара синоќа на финалната вечер на Евровизија во текот на речиси целото гласање беше на врвот на табелата. По гласањето на стручните жирија заврши на второто место со 237 поени, зад Шведска со 239 бодови, но на крајот по пребројувањето на телевоутингот од публиката се пласираше на осмото место.

Пристигнувањето на Тамара Тодевска на аеродромот во Скопје можете да го счедите во живо на Фејсбукот на МИА https://www.facebook.com/MediumskaInformativnaAgencija/ 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close