24.8 C
Скопје

Сари ја одби Фиорентина, ги чека понудите на Рома и Наполи

Маурицио Сари денеска ја одбил понудата да седне на клупата на Фиорентина, пренесоа италијанските медиуми.

Сари од јуни 2019 година па се до август минатата година беше тренер на Јувентус од каде доби отказ по испаѓањето во осминафиналето во Лигата на шампионите.
Тој се уште се наоѓа под договор со Јувентус до 2022 година, а „старата дама“ може до крајот на месецот да го раскине договорот и да му исплати на Сари 2.5 милиони евра.
Сари најави дека планира од наредната сезона повторно да биде тренер и поради тоа го контактираа Фиорентина, Наполи и Рома, но тој ја одбил понудата на „виолетовите“.
Медуимите сметаат дека Сари чека официјална понуда од Рома или Наполи бидејќи сака да тренира тим кој ќе игра во европските купови.

Поврзани вести

Арбреша Реџепи е осмиот македонски спортист кој ќе учествува на Игрите во Токио

Слободен печат

ВИДЕО: Елмас победник во „квизот“ на Наполи – колку добро ги познаваш соиграчите?

Слободен печат

Џенова му понуди нов договор на „Гранде“ Пандев!

Слободен печат

Кои беа најбрзите македонски репрезентативци на Европското првенство?

Слободен печат

ВИДЕО: Англичаните „гладни“ за одмазда, не ја забораваат неправдата од 2010 година!

Слободен печат

ВИДЕО: „Гаучосите“ го разбудија Лео Меси за да му честитаат роденден!

Слободен печат

Остави Коментар