Сане и официјално фудбалер на Баерн до 2025 година

Лерој Сане денеска откако ги помина лекарските прегледи потпиша петгодишен договор со шампионот во Бундеслигата.

Баерн Минхен денеска го официјализира трансферот на второто засилување за наредната година. Лерој Сане ќе биде новата десетка во баварскиот тим откако денеска стави параф на петгодишниот договор со кој ќе заработува околу 17 милиони евра по сезона.

Неговиот поранешен тим Манчестер сити ќе добие 50 милиони евра, а преку дополнителни бонуси сумата може да се зголеми за уште 10 милиони евра.

Сане денеска ги помина лекарските прегледи по што стави потпис на договорот и се сликаше со челниците на Баерн, но фотографиите изненадувачки се појавија пред време бидејќи ги пласира официјалната твитер страница на баварците на арапски јазик.

Прочитајте и...  Харгривс: Од Дортмунд блефираат, Санчо ќе игра за Јунајтед!

Прочитај повеќе

Шахтјор моќно до Интер, Севиља за финале против Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо го ангажираше првото летно засилување (ФОТО)

Слободен печат

Нашите ракометарки ќе го бркаат мундијалскиот бараж во Грција

Слободен печат

УЕФА одложи натпревар од ЛШ поради Ковид-19

Слободен печат

Најдовски си заминува од Вардар, доаѓаат Петровиќ и Игески!

Слободен печат

Харгривс: Од Дортмунд блефираат, Санчо ќе игра за Јунајтед!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ракометарите на Металург со негативни тестови на коронавирус

Слободен печат

Ибрахимовиќ ужива на одмор и ја исмева Англија! (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ, Матеус: Левандовски е подобар и од Меси!

Слободен печат

Од ФФМ разочарани поради односот на одговорните лица во Општина Прилеп

Слободен печат

„Дрим-тимот“ на ФИБА Евробаскет во последните две децении

Слободен печат

ЛШ, Тухел: Одбраната ќе биде многу важна против Аталанта!

Слободен печат