Санчез: Сакав да го напуштам Јунајтед по првиот тренинг!

Играчот на Интер се сети на престојот во Манчестер јунајтед и откри дека не бил особено среќен на „Олд Трафорд”.

Напаѓачот Алексис Санчез потпиша со „црвените ѓаволи” во јануари 2018 година, по разделбата со екипата на Арсенал.

Сфатив многу работи по мојот прв тренинг. Само што се вратив дома, го прашав мојот менаџер дали можеме да го откажеме договорот и да се вратиме во Арсенал. Не ми се допадна нешто, но веќе потпишав. Поминаа месеци и јас продолжив да се чувствувам исто.

Не бевме обединет тим. Новинарите кажуваа што сакаа. Поранешните играчи исто така коментираа и немаа идеја што се случува во клубот. Навредливо е. Ние едноставно не бевме едно семејство во соблекувалната и тоа беше очигледно на теренот. Доколку некој требаше да биде обвинет, тоа бев јас – вели Санчез.

Прочитајте и...  Малдини: Доколку имаме шанси, Милан ќе се засили во јануари!

Се чини дека Чилеанецот конечно ја најде фудбалската среќа откако се врати во добра форма во Интер и потпиша постојан договор со „нероазурите”.

Поврзани вести

Претседателот на ФИФА позитивен на коронавирус

Слободен печат

Објавена листата на најбрзи фудбалери, Мбапе нема конкуренција

Слободен печат

Мурињо во елемент: Во Тотенхем нема место за примадони

Слободен печат

Барселона поради Бартомеу не го донесе Халанд пред три години, го избркал директорот кој договарал трансфер

Слободен печат

За да не загуби 500 милиони долари, сезоната во НБА ќе стартува пред Нова година

Слободен печат

Хабиб не може без борба: Повторно ќе бидам на врвот!

Слободен печат

Остави Коментар