САД побараа ОН да преземат акции во врска со ситуацијата околу Иран – Слободен печат
ВестиПланета

САД побараа ОН да преземат акции во врска со ситуацијата околу Иран

Ќе го известиме Советот за последните случувања со Иран и ќе претставиме дополнителна информација од нашата истрага, стои во соопштението.

САД побараа од Советот за безбедност на ОН состанок во понеделник зад затворени врати посветен на Иран.

„Ќе го известиме Советот за последните случувања со Иран и ќе претставиме дополнителна информација од нашата истрага за неодамнешните саботажи врз танкери”, се вели во нота на мисијата на САД во ОН до колегите од Советот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close