Роналдињо остана без пасош

На Роналдињо му е забрането да го напушти Бразил се додека не се завршни судскиот процес кој против него се води поради „криминални дејствија против животната средина“.

Поранешниот бразилски репрезентативец е прогласен за виновен и мора да плати парична казна во висина од 2.1 милиони долари, а бидејќи досега не ја платил казната, во ноември минатата година, нискиот суд во Бразил му го одзеде пасошот.

Роналдињо е осуден бидејќи без дозвола од локалното Министерство за животна средина на реката Гваиба во Порто Алегре изградил платформа за риболов и мини пристаниште.

Прочитајте и...  Болсонаро: Покрај постоечките, невозможни се поостри мерки во борбата со Ковид - 19

Прочитај повеќе

Бартомеу: Барса нема да банкротира во јуни!

Слободен печат

Кога има волја, има и начин: Тренирање кошарка во својата соба! (ВИДЕО)

Слободен печат

Голем гест: Компани ќе им исплати на соиграчите во Андерлехт!?

Слободен печат

Македонскот шампион немаше среќа на подготовките: Дарио Ивановски од Кенија во изолација

Благоја Георгиевски

„Дрим-тимот“ на Анчелоти, без Кристијано Роналдо! (ФОТО)

Слободен печат

За време на полициски час, ограбен екс играч на Партизан! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Светска шампионка во пливање нема симптоми, но има позитивен тест на коронавирус!

Слободен печат

Уште еден месец без фудбал во Германија

Слободен печат

Штербик ја заврши кариерата поради коронавирусот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јувентус со три опции за Кристијано Роналдо

Слободен печат

Кои се највредните фудбалери тинејџери

Слободен печат

Сексапилна кошаркарка му пркоси на коронавирусот: Валентина бара совет за лето (ФОТО)

Слободен печат