Рома го промовираше наследникот на Раниери

Фонсека го напушти Шахтјор после три години и исто толку титули шампион и Куп на Украина, односно една сезона порано спрема договорот, поради што Рома мораше да го плати обесштетувањето.

Поранешниот тренер на Порто и Брага во наредните две години ќе го води италијанскиоит клуба и со плата од вкупни четири милиони евра.

Тамошните медиуми пишуваат дека во Рим се подготвени и да го обезбедат потписот на левиот бек Исмаили кој би требало да ги замена за Коларов.

Фонсека ќе седне на клупата на римската „волчица“ како наследник на Клаудио Раниери кој не успеа со клубот да обезбеди пласман во Лигата на шампионите.

Прочитајте и...  ЛЕ: Крај за Рома, Леверкузен си закажа дуел со Интер! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

ЛШ: Наполи со Елмас на реваншот против Барселона

Слободен печат

Маркоски и Трапановски се новите играчи на Академија Пандев

Слободен печат

Надал донесе исправна одлука, кај дамите настапот на УС Опен го откажаа и Свитолина и Бертенс

Слободен печат

Ѓоковиќ откри која му е најважната личност во животот

Слободен печат

Артур Мело се враќа во Барселона, за да го раскине договорот

Слободен печат

Работнички пред нова суспензија од ФИБА, повторно не го исплаќа договореното

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Трагедија: На тренинг почина поранешен кошаркар на Црвена звезда

Слободен печат

Сетиен: Не можам да замислам дека ова ми е последниот натпревар

Слободен печат

Што се случува на релација Дортмунд – Манчестер и зашто трансферот на Санчо е пред колапс?

Слободен печат

Рејсинг Поинт казнет за копирањето на болидите на Мерцедес

Слободен печат

Карантинот лошо влијаеше на Раонич, изгледа како да изел слон (ФОТО)

Слободен печат

Конечно се враќа и елитниот фудбал

Слободен печат