Роденденска желба на Матиќ: Сакам титула со Јунајтед

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Немања Матиќ, моментно со семејството одмора и за денешниот 32. роденден си посака титула со својот тим.

Српскиот репрезентативец по пласманот освен добрите настапи во Лигата на шампионите за следната сезона има големи очекувања и во Премиер лигата која стартува на 12. септември.

– Лично би сакал да ја освојам титулата во Манчестер јунајтед. Мислам дека ваков клуб постојано мора да се бори за трофеите. Секогаш мора да даваме 100% од нашите можности за Јунајтед што и го правиме во последно време. Не смееме да си дозволиме некој клуб да ја освои Премиер лигата на седум или 10 натпревари пред крајот на сезоната. Мора да се бориме до крајот – вели Матиќ за клупскиот магазин.

Прочитајте и...  Мареј бара жестоки казни за „корона престапниците“

Прочитај повеќе

Дали ова е местенка на годината, погледнете како изгледаше натпреварот од австриската втора лига (ВИДЕО)

Слободен печат

Супермаркет во Арсенал, Артета стави девет фудбалери на продажба

Слободен печат

Кошаркарот кој не клечеше при интонирање на химната доживеа тешка повреда (ВИДЕО)

Слободен печат

Моќна игра на Вестбрук во дербито со Милвоки и Јанис (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев и Џенова и во наредната сезона ќе играат во Серија А (ВИДЕО)

Слободен печат

Шоуто на прес конференцијата му направи проблем на Конте, Интер му подготви замена

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Фудбалски натпревар во Шведска доцнеше поради грабеж и сообраќајна несреќа

Слободен печат

Шкендија не мирува со засилувања, доаѓа и екс младински репрезентавивец на Хрватска

Слободен печат

Зверев: Мислам дека сега не е време да се игра тенис во САД

Слободен печат

Барселона се откажа од Нејмар: Нема ни да праќаме понуда до ПСЖ

Слободен печат

Роналдо ги реши дилемите околу својата иднина: Одите по моето трето Скудето

Слободен печат

Убави зборови од Руни за „граѓаните“, критики за сер Алекс Фергусон

Слободен печат