Ристовски – Принц: Сите треба да се однесуваме како да имаме коронавирус, тоа е начин да се справиме со него (ВИДЕО)

-Среќа е што живеам во куќа и имам работа нон-стоп. Свирам, работам по дома, во двор. Политичарите го земаа просторот во медиумите. Нема место за музички емисии, а нема ни децата што да видат и што да научат, изјави во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ Александар Ристовски – Принц.

Според него, медиумите треба да создадат поголем простор за музичките уметници, а за состојбата со коронавирусот смета дека е потребна поголема самодисциплина.

-Медиумите немаат ни концепт каде да ја вметнат музиката, песната. Се надевам дека кога ова ќе заврши медиумите малку ќе се отворат за музиката. Порано даваа субвенции за музика што беше лошо. Треба да се даде медиумски простор на музиката.

Прочитајте и...  Џафери-Цакај: Зачленувањето во ЕУ заедничка стратешка цел

Инаку околу Коронавирусот сите треба да се однесуваме како да го имаме. Тоа е начин да се справиме со него. Треба да имаме поголема самодисциплина, додава Принц.

 

Прочитај повеќе

Хафтар: Ќе ги отвориме нафтените полиња за да ја обезбедиме иднината на Либија

Слободен печат

Советот за човекови права на ОН усвои Резолуција за Белорусија

Слободен печат

Германското МНР за бугарскиот меморандум- историјата нека им остане на историчарите

Слободен печат

Димитров: Бугарија во членот 2 од Договорот за пријателство има обврска да ни помага во процесот на европска интеграција

Слободен печат

Ковачев: Гоце Делчев е на Македонија, никој не сака да и го земе, тој е и на Бугарија

Слободен печат

Над 13 илјади заразени во еден ден во Франција, во Париз заразата се шири најбрзо

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во Атина „цвета“ короната, 40 отсто од вработените ќе работат од дома, се откажуваат концерти и кино проекции

Слободен печат

Претседателот на Гватемала заразен со ковид-19

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Николовски и неговиот шеф се криминалци

Две брачни двојки пријавиле 1.200 лажни бремености, од француските власти извлекле близу два милиони евра

Слободен печат

Џонсон: Доаѓа втор бран, се плашам дека е неизбежен

Османи: Нема да дозволам сопки и емоции да влијаат на патот кон ЕУ, верувајте во тоа

Слободен печат