ФОТОГАЛЕРИЈА | „Приказна се чита“

Саем на книга/Фото: „Слободен печат“/Слободан Ѓуриќ

Под слоганот „Приказна се чита“, од вчера почна годинашното издание на Саемот на книга, кое ќе трае до 24 април во арената „Борис Трајковски“ во Скопје.

Организаторите велат дека речиси сите издавачки куќи и писатели од Македонија ќе ги претстават своите дела пред посетителите. Исто така, Саемот е надополнет со повеќе издавачи од регионот – Србија, Турција, Албанија, Косово и други. Погледнете ја атмосферата низ камерата на „Слободен печат“.

Саем на книга/Фото: „Слободен печат“/Слободан Ѓуриќ

Љубителите на пишаниот збор имаат можност за средби со автори но и да ја обноват својата домашна библиотека.

Саем на книга/Фото: „Слободен печат“/Слободан Ѓуриќ
Саем на книга/Фото: „Слободен печат“/Слободан Ѓуриќ
Саем на книга/Фото: „Слободен печат“/Слободан Ѓуриќ
Саем на книга/Фото: „Слободен печат“/Слободан Ѓуриќ
Саем на книга/Фото: „Слободен печат“/Слободан Ѓуриќ
Саем на книга/Фото: „Слободен печат“/Слободан Ѓуриќ
Саем на книга/Фото: „Слободен печат“/Слободан Ѓуриќ
Саем на книга/Фото: „Слободен печат“/Слободан Ѓуриќ
Саем на книга/Фото: „Слободен печат“/Слободан Ѓуриќ

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот