3 C
Скопје

Режисерот Даниел Јовески номиниран во четири номинации на најголемиот музички спектакл во југоистична Европа (ФОТО)

„MUSIC AWARDS CEREMONY” (MAC 2020) , кој ќе се одржи на 27 Јануари 2020 во Белград.
Спотот за ДНК “Горе или Доле” има номинации за најдобро видео и најдобра трап нумера и спотот за  Лозано – “Мајко” има номинации за најдобро видео и најдобра поп/фолк нумера.
Фото: Промо
MAC е официјална церемонија во чест на извонредноста на професионалци во музичката и видео индустрија во регионот, а целокупната музичка и забавна манифестација ги спојува најпопуларните регионални sвезди.
Оваа година на “MAC 2020” има вкупно 600 изведувачи од целиот балкански регион кои ќе бидат во трка за наградите во номинираните категории.  

Гласањето ќе трае еден месец и може да се гласа online само 10 пати преку овој ЛИНК.

Да се потсетиме дека Јовески до сега секоја година од 2014 до 2019 беше наградуван на фестивали од сличен карактер во Албанија за регионот (Албанија, Црна Гора, Косово и Македонија) во категории: најдобро видео, режија, приказна , дует и највисок рејтинг. 

Прочитајте и...  ВИДЕО: Десетина мигранти се обидоа да ја ограбат „Зара“ во Белград, обезбедувањето им се спротистави

ДНК – Горе или Доле

Лозано – Мајко

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Остави Коментар