Рекорд на новозаразени во Индија: Вкупниот број на заразени лица е речиси 2,4 милиони

Индија соопшти за уште едно рекордно зголемување на новозаразени со коронавирусот – 66.999 случаи на инфекција потврдени во изминатите 24 часа.

Вкупниот број заразени лица во Индија сега е речиси 2,4 милиони, соопшти индиското Министерство за здравство. Вкупниот број на смртни случаи од коронавирусот надмина 47.000.

Индија е на третото место во светот по бројот на заразени, по САД и Бразил, и на четвртото место по бројот на смртни случаи, по САД, Бразил и Мексико.

Индија има повеќе од 50.000 новоинфицирани дневно со коронавирусот во изминатите 15 денови.

Прочитајте и...  Тркалезна маса за состојбата со болеста беснило во земјава

Прочитај повеќе

Трамп: Лидерите на Србија и Косово се прегрнаа во Белата куќа

Слободен печат

Заев по повод Денот на Бошњаците: Наскоро и до БиХ само со лични карти

Владина помош и за протестите на ВМРО ДПМНЕ

Љубиша Николовски

Поранешниот менаџер на кампањата на Трамп пренесен во болница, се заканувал со самоубиство

Слободен печат

Американски суд времено ја блокирашe забраната против ТикТок

Марина Дамческа

Нови рестриктивни мерки во Велика Британија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ескалација на конфликтот во Нагорно Карабах: Стотици загинати ерменски војници (ВИДЕО)

Слободен печат

Тркалезна маса за состојбата со болеста беснило во земјава

Слободен печат

Во Црна Гора од денеска дополнителни рестриктивни мерки

Слободен печат

Форум ЦСИД ќе презентира документ за учество на граѓаните во одлучувањето на локално ниво

Слободен печат

Осум банки заинтересирани за платниот промет на Пошта

МИА Агенција

Помпео: Кина е главна закана за САД

Слободен печат