ПОСКАПЕА ГОРИВАТА: Ова се новите цени! – Слободен печат
ВестиЕкономија

ПОСКАПЕА ГОРИВАТА: Ова се новите цени!

Од ноќеска на полноќ горивата ќе поскапат за денар, односно за 1,5 денари. 

Регулаторната комисија за енергетика соопшти дека од ноќеска на полноќ горивата ќе поскапат за денар, односно за 1,5 денари.

Малопродажната цена на бензинот еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за литар и со тоа новата цена ќе изнесува 68,5 денари.

Цените на еуросупер БС-98, на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголемуваат за еден денар за литар.

Новата цена на еуросупер БС-98 ќе изнесува 70,5 денари за литар, на дизелот 61,5 денари, а на екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 51 денар.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се зголемува за 1,612 денари за килограм и новата цена ќе изнесува 34,849 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close