РЕДОСЛЕД на настапите во финалето на Евровизија 2019

Како и финалистите од првото полуфинале и „победниците“ од второто полуфинале, имаа прес-конференција на која е утврдено во кој дел од финалето ќе настапуваат.

Од 2013 година редоследот за настапите го одредуваат продуцентите на Евросонг, водејќи се со премисата секоја песна да се истакне на свој начин.

Еве го конечниот распоред на настапите во финалето.

1. Малта
2. Албанија
3. Чешка
4. Германија
5. Русија
6. Данска
7. Сан Марино
8. Македонија
9. Шведска
10. Словенија
11. Кипар
12. Холандија
13. Грција
14. Израел
15. Норвешка
16. Обединето Кралство
17. Исланд
18. Естонија
19. Белорусија
20. Азербејџан
21. Франција
22. Италија
23. Србија
24. Швајцарија
25. Австралија
26. Шпанија

Прочитајте и...  „Еспресо.мк“ и Стефан Лазаров заедно во Белград: Погледнете го интервјуто со Нучи! (ВИДЕО)

Поврзани вести

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Остави Коментар