Реџепи му врати на Бузаку: Не се занимавам со геј

Поглаварот на Исламската верска заедница, Сулејман Реџепи одговори на ултиматумот даден од Скендер Бузаку да ја напушти ИВЗ, доколку не сака да бидат извадени доказите за неговите криминали.

– Ние сме тука за друга работа. Не се занимавам со геј. Гејови треба да бидат надвор од ИВЗ – изјави Реџепи.

Прочитајте и...  Хоти ги замоли пратениците во косовското Собрание да гласаат за измените на буџетот

Прочитај повеќе

Во Србија во изминатите 24 часа регистрирани 302 нови случаи на ковид-19

Слободен печат

Препораки на здравствените власти за летните одмори – И пливањето мора да биде на дистанца!

Слободен печат

ЕВРОПСКА ДРЖАВА НА РАБОТ НА БАНКРОТ: Поради кризата може да ја изгуби и самостојноста

Слободен печат

Мираковска најави инвестиции во капацитетите на дојранските плажи

Слободен печат

Чулев: Полицајците да не се водат од политиката, организирање на фер и безбедни избори е приоритет на МВР

Слободен печат

Четворица новозаразени со коронавирус во Кичево и тројца излекувани

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лондон размислува да го откаже учеството на „Хуавеј” во изградбата на 5Г мрежата

Слободен печат

Во Дебар шест новозаразени со Ковид-19, активни на болеста 57 лица

МИА

Мисајловски: Ветуваме дека во Чаир повеќе нема да има граѓани од втор ред

Слободен печат

Полицијата влезе во Инфективната клиника во Косово: Пет пациенти починале за една ноќ, сите делеле еден респиратор? (ВИДЕО)

Слободен печат

Порошенко: Зеленски ме гони судски поради одмазда

Слободен печат

Филипче од Охрид: Младите здравствени работници активно се вклучени во креирањето на здравствените политики

Слободен печат