Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

„The Athletic“ пишува дека шпанскиот тим лобирал за англискиот тим да биде казнет.

Манчестер сити во петокот е казнет со двегодишна суспензија за настап во Лигата на шампионите, и во европските купови поради финансиски малверзации. Освен што заработи казна од УЕФА, Сити се соочува со уште една казна, овој пат од Премиер лигата и може да се случи да остане без две титули доколку спортскиот суд во Лозана не ја преиначи одлуката на УЕФА.

Денеска „The Athletic“ пишува дека казната не е случајна и тврди дека противникот на „граѓаните“ во осминафиналето од ЛШ, Реал Мадрид, лобирал за англискиот тим да биде казнет.

Сајтот пишува дека освен Реал Мадрид, и германскиот гигант Баерн Минхен вршел притисок врз УЕФА за време на истрагата за да бидат сигурни дека одлуката на европската фудбалска федерација ќе резултира со казна за англискиот шампион.  Засега и двата фудбалски гиганти не ги демантираа овие наводи на англискиот спортски сајт.

Прочитајте и...  Секси новинарки во карантин (ФОТО)

Прочитај повеќе

Лазаров: Седумката ја носам поради Кукоч, а Вардар му е потребен на македонскиот народ!

Слободен печат

МЗТ со предлог до АБА доколку предвреме заврши првенството

Слободен печат

Храбар или луд потег: Ванда Нара децата од Париз ги однесе во жариштетот на коронавирусот-Ломбардија

Слободен печат

Бензема за споредбите со Жиру: Не може да споредувате Формула 1 со картинг

Слободен печат

ОФИЦИЈАЛНО: Олимписките игри во Токио ќе стартуваат на 23 јули 2021 година

Слободен печат

Ѕвездите на Барселона попуштија, се согласија на намалување на платите од 70 проценти

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Секси новинарки во карантин (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо го навлече бесот на јавноста: Без заштита ги шеташе децата (ФОТО)

Слободен печат

Коронавирусот ги топи парите во спортот

Слободен печат

Коронавирусот одзеде живот на европски шампион во бокс

Слободен печат

Поранешна НБА ѕвезда на Њујорк му донира 10 милиони заштитни маски

Слободен печат

Јунајтед за 150 милиони евра најде идеален партнер за Бруно Фернандеш

Слободен печат