РАЗГОВОР+ВИДЕО | Која е Лиде на Венко во приватниот живот: „Не ме ограничувај!“ ѝ е мото, има одлична смисла за хумор и денес промовира нова песна и спот!

Фото: Принтскрин Инстаграм/ЈуТјуб

Македонската јавност Лиде Лиде ја запозна по коментарите на речиси секоја објава на министерот за здравство Венко Филипче.

Девојката која се прослави на социјалните мрежи со почетокот на пандемијата на коронавирусот во нашата земја позната како Лиде на Венко има нова песна и видео спот. Овојпат текстот на песната не е посветен на министерот за здравство Венко Филипче, туку на некои други момци.

Лиде на Венко, Лиде Лиде, Ретро Лиде или едноставно Лидија Гиновска е една од ретките личности во нашата земја која успеа да нè насмее и кога не ни беше до смеење.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lide Lide (@lide_na_venko)

Го прележа коронавирусот, се вакцинираше, сè уште ја чека поканата од министерот Филипче за кафе, работи како обезбедување и ужива во креирањето на пародии и хумор со една и единствена цел, да разубави нечиј ден.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lide Lide (@lide_na_venko)

Во втората песна која му ја посвети на министерот Венко Филипче откриваш дека пиеш макијато. Колку кафиња пиеш на ден?

– Пијам 6 кафиња на ден, се трудам да го стигнам министерот бидејќи тој пие 7 кафиња дневно.

Јавноста те запозна како „Лиде на Венко“, девојката која повеќе пати го покани министерот за здравство на кафе, но која e Лидe или Лидија Гиновска во приватниот живот?

– Лиде во приватен живот е…

Целиот текст и видеото проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк