Раперот Фифти Сент е татко за пример: Погледнете што направил за неговиот син! (ВИДЕО)

50 Сент го израдувал својот син со скап подарок за Божиќ, што ретко кое дете може да го добие, освен ако не е дете на славни родители.

Имено, празниците се период на подарување, а децата најмногу се радуваат на омилените играчки. Џексон толку многу сака да си игра што посакал цела продавница со играчки, бидејќи не можел да се одлучи, но ни на сон не помислувал дека желбата ќе му се исполни.

 

View this post on Instagram

 

Did this just happen? #ToysRUs #BestChristmas 🙊🎄🎁✨

A post shared by Sire (@sire_jackson) on

Познатиот рапер искеширал 100.000 долари за познатата продавница за играчки ToysRUs неколку часа да ги затвори своите врати за јавноста, само за неговиот син да може на мира да го одбере подарокот што го сака.

– Кога побарав цела продавница со играчки за Божиќ, не ни помислив дека тоа може навистина да се оствари, но ете. Благодарам тато! Најдобриот Божиќ досега!“, напишала поранешната сопруга на раперот и продуцентка Дафни на профилот на малиот Џексон на Инстаграм, каде што осамнало и видео од прекрасниот настан.

 

Прочитај повеќе

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат

Шерон Стоун го покажа скриениот талент: Сликата која ја наслика ги воодушеви сите (ФОТО)

Слободен печат