Рамуш Харадинај распали со песна среде политичка емисија (ВИДЕО+ФОТО)

Вршителот на должноста премиер на Косово, Рамуш Харадинај бил поканет во емисијата „Рубикон“ на КТВ каде што зборуваше за бројни политички теми.

Но, она што го привлече вниманието беше затворањето на ова емисија.

Харадинај реши да испее песна целосно релаксиран, јавува Експрес.

Фејсбук

Haradinaj mbyll me këngë intervistën në Rubikon

Haradinaj mbyll me këngë intervistën në Rubikon

Publiée par Koha.net sur Lundi 9 septembre 2019

Прочитајте и...  ВМРО-ДПМНЕ: Рускоска и Кацарска станаа синоним за неправдите на Заев и Луј Витон правниот систем, не очекуваме да им се допаднат спотовите

Прочитај повеќе

Силјановска покажа како се „денса“: Треска во саботната вечер (ВИДЕО)

Слободен печат

Најмалку 43 убиени во судири во Јужен Судан, украдени и десетици говеда

Слободен печат

ГОЛЕМА РАЦИЈА ВО ИТАЛИЈА: Уапсени три лица за детска порнографија

Слободен печат

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се обврзува на 640 милиони субвенции, загарантиран откуп за земјоделците и 4 милијарди домашни и странски инвестиции

Слободен печат

Хоти ги замоли пратениците во косовското Собрание да гласаат за измените на буџетот

Слободен печат

Заев од Кавадарци: Секоја година ќе ги зголемуваме платите на здравствените работници и соработници до 10 отсто

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

РЕКОРДЕН БРОЈ ЗАБОЛЕНИ: Флорида потврди 11.458 новозаразени со коронавирусот

Слободен печат

Николоски: Референдумска излезност на 15 јули за обнова на Македонија

Слободен печат

Прва жртва од коронавирус во Малешевијата

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат

Стапија во сила новите уставни амандмани во Русија

Слободен печат

Четворица новозаразени од коронавирусот во Кичево

Слободен печат