РАФА И РОЖЕР БЕЗ КОМЕНТАР: Ова не го очекуваа од Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ, Рафаел Надал и Рожер Федерер беа гости на „Би-Би-Си“ пред почетокот на Завршниот мастерс во Лондон и во таа прилика зборуваа на различни теми.

– Толку долго сме во професионалниот тенис што понекогаш повеќе ги гледам нив двајца отколку моите родители – помеѓу останатото рече Ѓоковиќ и слатко ги насмеа присутните.

Федерер на сите турнири патува со семејството и децата што знае да биде навистина комплицирано.

– Тоа ми се допаѓа и тоа е единствениот начин и понатаму останам на турнирите. Децата мораат да бидат среќни на патувањата. Имаме четири деца, така што доста сме активни – откри Швајцарецот.

Прочитајте и...  Многу играат за пари, Новак и Рафа играат за грен слем титули

Рафа во брачните води е „свеж“, па поискусните колеги имаа совет за него.

– Што мислиш Новак? – Федерер го праша српскиот тенисер, а овој одговори: „Среќно“.

– Всушност, ќе ми биде потребна среќата – вели Надал со смеа, додавајќи:

– Помислив дека ќе ја завршам кариерата околу 30. година. Сите велат дека ќе имам пократка кариера, но…

Прочитајте и...  МТК идната сезона ќе има македонски голгетер, промовиран е Миовски (ВИДЕО)

На прашање уште колку ќе бидат тројцата активни на тениските терени, следуваше молк, но потоа и одговор на Ноле:

– Мислам дека тоа е прашање…Или сите тројца ќе прекинеме да играме тенис или нема никако. Така изгледа.

Потоа учествуваа во една занимлива игра во која најдобра беше водителката.

Прочитај повеќе

Ф1: Ботас на пол позиција во Австрија

Слободен печат

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен печат

Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Македонецот Христо Ковачи на картинг трка во Австрија

Слободен печат

Еден играч на Манчестер сити не му аплаудираше на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дибиров: Имав понуди од ПСЖ и Мешков, но одлучив да останам во Вардар!

Слободен печат

Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Слободен печат

Барселона го гаси пожарот, Чави ќе го наследи Кике Сетиен на клупата

Слободен печат

Работнички тргна со подготовките, Стојковски и Зука најнови засилувања

Слободен печат