Пудинг торта со ролери (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Состојки

1 пудинг од ванила

1 пудинг од шумско овошје

1 пудинг од чоколада

3 лажици густин

12 лажици шеќер

1,500 мл. млеко

180 гр. маргарин

400 гр. ролери полнети со крем

Прочитајте и...  Дали седмата година од бракот е кобна? Се разведува и актерката Кристина Ричи!

Прочитај повеќе

Поранешниот готвач на принцезата Дајана откри кое ѝ било омилено јадње

Слободен печат

Легендарниот Ал Пачино сака да ви каже нешто за стареењето…

Слободен печат

Манекенката која го носеше називот „Тело“ открива: Еве што „јадев“ за да ја задржам линијата! (ФОТО)

Слободен печат

5 основни плетенки: Вака се прават најбрзите и најубави кежуал фризури! (ВИДЕО)

Слободен печат

Која е девојката со тетоважи што му е утеха на Брајан Остин Грин по разводот?

Слободен печат

Дали седмата година од бракот е кобна? Се разведува и актерката Кристина Ричи!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Женски приказни: Естреја Хаим Овадија – Мара, партизанка  

Ј.К.Д

Ким се пофали со новата бања, а фановите ја исмеаја – Ти се расфрлаш додека луѓето умираат! (ВИДЕО)

Слободен печат

Од 1986-та година носи иста фризура и облека: Сега се одлучи да го промени тоа и погледнете како изгледа! (ВИДЕО)

Еспресо

Која е подобра за вас? Клучни разлики меѓу платнените и хируршките маски

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Хороскоп за 3 јули: Денот носи многу радосни вести

Слободен печат