Проблеми за Ливерпул, без Хендерсон на реваншот со Атлетико!?

Менаџерот на Редси, Јирген Клоп, потврди дека англискиот репрезентативец ја повредил тетивата на коленото…

Хендерсон повредата ја доживеа во првиот меч од осминафиналето во Лигата на шампионите против Атлетико Мадрид, па самиот побара замена во 80. минута.

Редси го загубија мечот со 1:0, па доколку сакаат пласман во четвртфиналето ќе мораат на реваншот на „Енфилд“ (11. март) да ја анулираат минималната негатива против Шпанците.

Менаџерот на Редси, Јирген Клоп, потврди дека англискиот репрезентативец ја повредил тетивата на коленото:

– Можеше да биде полошо. Ја повреди тетивата на коленото. Не е лошо како што е случајот со Хари Кејн. Но, ќе биде надвор од терените околу три недели, што не е добро. Сепак, можеме да кажеме и дека имавме среќа – рече Клоп.

Ливерпул во понеделник ќе игра против Вест Хем во 27. коло од Премиер лигата.

Прочитајте и...  Откриено зашто е уапсен Пријовиќ, не го прекршил полицискиот час

Прочитај повеќе

Ливерпул со еден потег стана најомразен клуб во Англија

Слободен печат

Фудбалерите во Премиер лигата одбиваат намалување на платите

Слободен печат

Белгијците се пишманат за прекинот на првенството по заканите од УЕФА

Слободен печат

Дибала се пофали дека е излечен од коронавирус, повторениот тест вели поинаку

Слободен печат

ХУМАНОСТ НА ДЕЛО: Фудбалерите на Волфсбург помагаат во супермаркет (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛЕГЕНДА: Таткото го потстрижа синот како Роналдо, реакцијата е урнебесна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тајсон од боксерски шампион стана крал на марихуаната, заработува милион долари месечно

Слободен печат

Петиција за титулата во Серија А да и припадне на Аталанта

Слободен печат

Брајант се мотивирал така што носел слика со себе од својот противник

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНО: Обложувалници измислиле фудбалски натпревари и заработиле богатство

Слободен печат

Најлошите тетоважи на спортистите (ФОТО)

Слободен печат

Откриено зашто е уапсен Пријовиќ, не го прекршил полицискиот час

Слободен печат