Приведени петмина гостиварци – Слободен печат
Хроника

Приведени петмина гостиварци

Полициските службеници кај овие лица пронашла марихуана и кокаин.

На 12.07.2019 полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар лишиле пет лица од слобода и тоа, околу 22 .45 часот: И.Џ (21) и А.Џ (18) од Горна Бањица и Л.А (18) од Гостивар, кај кои е пронајдена марихуана.

На 13.07.2019 во 3.10 часот исто така лишени од слобода се 17 годишник од Гостивар и С.М (25) од Гостивар, кај кои е пронајден кокаин. По документирање на случаите ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close