Приведен тетовец кој им се заканувал на родителите

Апсење
Полициско апсење / Фото ЕПА

Полициски службеници синоќа привеле 43-годишен тетовец, кој бил пријавен од неговите родители дека им се заканува. При приведувањето полицијата кај него пронашла марихуана.

„Синоќа во 2З.30 часот од полициски службеници од СВР Тетово е лишен од слобода Ф.И. (43) од Тетово. Тој претходно бил пријавен дека околу 23.00 часот агресивно се однесувал и им се заканувал на неговите родители во нивниот дом. Притоа, кај Ф.И. била пронајдена и марихуана. Тој е задржан во Полициска станица и по расчистување и документирање на случајот ќе следат и соодветни поднесоци“, се наведува во полицискиот билтен.

Видео на денот