Познатата пејачка откри БОЛНА ВИСТИНА за своето семејство: Никогаш не го заборавивме! – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Познатата пејачка откри БОЛНА ВИСТИНА за своето семејство: Никогаш не го заборавивме!

Најблиските им свртеле грб кога им било најтешко

Пејачките Инди и Едита, кои се актуелни на балканската поп-фолк сцена, откриле еден дел од нивниот живот за кој досега никогаш не разговарале.

Инди ја раскажала приказната за нивниот брат кој починал кога имал 21 година, како последица на компликации со здравјето поради Даунов синдром.

„Не одеше, не знаеше да јаде сам, не знаеше ни дека постои. Беше како растение, но ние сите се грижевме за него и многу го сакавме. Нè препознаваше нас, семејството, мајка ми, татко ми, сестра ми и мене. Беа тешки години, но наши се. За него бев спремна да направам сè“, раскажала таа.

Инди не крие дека многу луѓе им свртеле грб кога им било најтешко. Целото семејство било скршено кога починал во 2005 година, но никогаш не дозволиле споменот на него да избледне.

инди
Принткрин

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close