ПОЗАЈМУВАЛА ПАРИ ЗА ДА ГО СПАСИ: Пејачката минала низ пекол поради сопругот

Принтскрин/Јутјуб

Тања Савиќ морала да се задолжи 20.000 евра за да може да ги плати долговите на својот сопруг, кој должел за коцка и дрога, дознава српски „Курир“.

Таа сакала да го спаси своето семејство и да му помогне на сопругот во неговата борба против големите пороци.

Парот често имал караници поради овие проблеми, а неколкупати дошле и до разговор за развод. Меѓутоа, откако тој се покајал за она што го направил, се договориле да се снајдат на секој можен начин, особено откако почнале да му се закануваат за долговите.

Затоа Тања најпрво позајмила пари од свој соработник и ги покрила долговите во висина од 20.000 евра, а него го сместила во клиника за борба против зависност, каде е веќе три недели, а сето тоа чинело околу 6.000 евра.

Видео на денот