Постхумни албум и сингл на Авичи

Синглот „SOS“ и албумот „Tim“ на шведскиот ди-џеј Авичи ќе бидат објавени наскоро. Тој трагично го загуби својот живот лани во април, во Оман.

Наредната недела излегува синглот, додека албумот е најавен за 6 јуни оваа година. Во времето на неговата смрт на 20 април минатата година, тој работел на својот нов албум.

Зад себе оставил многу завршени песни, но и демо снимки и нотни записи. Целиот приход од продажбата на синглот и албумот ќе биде наменет за фондацијата Тим Берглинг, која е основана во негова чест и се бори за повисока свесност за менталните нарушувања и суицидноста.

Текстописците со кои тој соработувал продолжиле да работат на овој албум и по смртта на Авичи, со цел неговата визија да биде целосно реализирана.

Поврзани вести

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Остави Коментар